2017 m. vasario 27 d., pirmadienis

Aldona

    Iš serijos ,,Mūsų veidai“, kurioje dvidešimt penktaisiais LSSO gyvavimo metais LSSO narės dalinasi savo mintimis, prisiminimais, linkėjimais.

    Aldona Kaltanienė:
 Slaugytojo profesija – tai visapusiškai sudėtinga ir daugiafunkcinė profesija, reikalaujanti profesinių žinių, ypatingo nusiteikimo ir altruizmo. Didėjant visuomenės poreikiams, į gydymo įstaigose teikiamų paslaugų sferą integruojantis modernioms technologinėms sistemoms, slaugytojams iškyla daug reikšmingų iššūkių: pašaukimą profesijai, gailestingumą derinti su naujais slaugos politikos reikalavimais, su gebėjimais valdyti sudėtingas gydymo – diagnostikos technologines sistemas. Tačiau, svarbiausia buvo ir liks slaugytojo bendravimo su pacientu žmogiškieji faktoriai.


  Klaipėdos J.Kupčinsko medicinos mokykloje įgijusi medicinos sesers specialybę, atvykau dirbti į Vilniaus Antakalnio klinikinę ligoninę. Septynis metus dirbdama urologijos, chirurgijos skubios pagalbos, reanimacijos – intensyvios terapijos skyriuose, įgijau didžiulę praktinę patirtį, kuri tapo reikšminga tolesnėje profesinėje veikloje. 


 Nuo 1986 m. iki 2006 m. dirbau VRM ligoninės chirurginio skyriaus vyresniąja slaugytoja. Dirbdama chirurgijos skyriuje, baigiau biomedicinos studijas Vilniaus universitete.


Skyriaus kvalifikuotame ir draugiškame kolektyve įgijau daug pozityvios patirties ir pakankamai sklandžiai ir kūrybiškai vykdžiau administravimo procesą. Slaugytojų ir gydytojų santykiai buvo šilti, skyriaus kolektyvas kartu švęsdavo šventes, rengdavo iškylas.


 Tuo metu intensyviai vystėsi LSSO veikla, kurioje aktyviai dalyvavau ir siekiau, kad šioje veikloje dalyvautų kuo daugiau skyriaus slaugytojų. 


 Nuo 2006 metų užimamos Medicinos Centro vyriausios slaugos administratorės pareigos reikalauja daug žinių ir pastangų: daug įvairių profilių skyrių su skirtingais veiklos reikalavimais ir skirtingomis problemomis, slaugos politikos dinamiškumas, optimizavimo procesai kelia iššūkius būti nuolat budriai , siekiant užtikrinti įstaigos personalo teikiamų paslaugų kokybę. 

 Slaugytojo darbas šiais laikais ne itin vertinamas. Savarankiškumo stoka, gydytojų požiūris į slaugytojus, maži atlyginimai – visa tai yra opi problema, kuri slaugytojus nuteikia negatyviai. Mažėja slaugytojų motyvacija rinktis šią profesiją, o jei pasirenkama, dalis diplomuotų slaugytojų išvyksta į kitas šalis, kur didesnė pagarba šiai profesijai ir aukštesnis finansinis įvertinimas.
 Žinoma, slaugytojas niekad negalės dirbti visai autonomiškai, kadangi slaugos paslaugos  - komandinio darbo dalis. Tačiau LR SAM numatytos 2016 – 2025 metų pagrindinės kryptys suteiks slaugytojams daugiau teisių ir kompetencijų, leidžiančių jiems tapti ne tik savarankiškesne , ,,išmanesne“ gydytojo pagalbos ranka, bet daugeliu atvejų ir pakeisti jį, išrašant receptus, atliekant profilaktinius sveikatos tikrinimus ar įgyvendinant kitas išplėstinės slaugos praktikos naujoves. Manau, to pasekoje pasikeis ir požiūris į slaugytojo darbą, atitinkamai bus peržiūrėti ir slaugytojų atlyginimai. Šia linkme sieksiu tobulinti Medicinos Centro slaugos vadybos procesą, plėtoti bendradarbiavimą su slaugos specialistus ruošiančiomis universitetinėmis mokymo įstaigomis, inicijuoti slaugytojų motyvaciją kvalifikacijos tobulinimui ir podiplominėms studijoms.

 LSSO noriu padėkoti už aktyvią veiklą slaugytojų tobulinimo srityje ir už tai, kad šios organizacijos dėka savo laiku buvo iškelta ir sureikšminta slaugytojo profesija. 

 Liaudies išmintis sako, kad, jei suradai sau mielą ir artimą širdžiai darbą, gyvenime nebereikia ieškoti laisvalaikio pomėgių. To nuoširdžiai norėčiau palinkėti visoms įstaigos kolegėms.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą