2017 m. rugpjūčio 1 d., antradienis

Raiva



  Iš serijos ,,Mūsų veidai“, kurioje dvidešimt penktaisiais LSSO gyvavimo metais LSSO narės dalinasi savo mintimis, prisiminimais, linkėjimais.




 Kalbėdamasi su psichikos sveikatos specialiste Raiva Didikiene nesitikėjau romantiškų frazių apie mūsų specialybės gėrį. Raiva – konkreti ir dalykiška. Į Šiaulių medicinos mokyklą ji įstojo paskatinta vyresniųjų, kurie medicinos sesers darbą apibūdino, kaip gražų, švarų, baltais chalatėliais pasipuošus...  Pagal paskyrimą pradėjusi dirbti Santariškių klinikų Pediatrijos centro operacinėje, Raiva jautėsi dirbanti labai įdomų, svarbų ir prestižinį darbą, juk operacinės med. seserys gaudavo 90 rublių per mėnesį! Patiko darbas ir Santariškių konsultacijų poliklinikos alergologo kabinete.
 

 VRM poliklinikoje – vėl nauji darbo barai, naujos patirtys. Baigusi 3 mėnesių mokymus, Raiva įgijo  psichikos sveikatos slaugytojos kvalifikaciją. Tačiau ji iki šiol negali susitaikyti su mūsų specialybės dabartiniu pavadinimu - ,,slaugytoja“. Ji svarsto, kad specialistai, kurie visą gyvenimą privalo tobulintis, kelti kvalifikaciją, kas penkerius metus atnaujinti licenciją, turėtų būti ir vadinami oresniu vardu, ir dirbant turėti daugiau savarankiškumo, ir gauti orų, kvalifikaciją atitinkantį atlyginimą.
 Per darbo metus psichiatriniame kabinete Raiva sukaupė daug patirties. Ji domisi psichiatrijos mokslu, praktikuoja komandinį darbą, daug funkcijų atlieka savarankiškai, bet įžvelgia ir nemažai problemų. Visuomenė vis dar gana neišprususi psichinės sveikatos srityje, žmonės dažniausiai neskiria psichiatro, psichoterapeuto ir psichologo kompetencijų, todėl dažnai socialinės blogybės tarsi priskiriamos psichiatrijai. Todėl dažnai psichinės sveikatos specialistei tenka atlikti atranką, t.y. nuspręsti kam kokios pagalbos reikia: socialinės ar psichologinės. O šių tarnybų pasiekiamumas žmogui yra taip pat nepakankamas.

 Raiva sveikina LSSO su jubiliejumi, džiaugiasi, kad tokia organizacija yra, mano, kad organizacijos autoritetas didėtų, jei būtų organizuojami susitikimai su įtaigiais lektoriais, kurie suteiktų reikalingų teisinių, socialinių, psichologijos žinių. Kolegėms Raiva primena pirmosios pagalbos teikimo principų pirmąjį punktą: ,,Apsaugok save!“ Šio pokalbio fone šis devizas įgyja platesnę prasmę... 
                                                        ******************                                                


1 komentaras:

  1. Dar tujina, aprėkia pacientus, kurie yra ant savižudybės ribos, žemina. Tokia "specialistė", kuri nerodo pagarbos, bet labai jos reikalauja iš visų.

    AtsakytiPanaikinti