2019 m. vasario 27 d., trečiadienis

Ataskaitinis - rinkiminis 2019


 Vasario 20 dieną įvyko VRM MC LSSO pirminės grupės ataskaitinis - rinkiminis susirinkimas. Išklausėme ilgametės grupės pirmininkės Galinos Čumakovos ataskaitos apie veiklą per paskutiniuosius 3 metus. Produktyviai bendradarbiauta su administracija, LSSO Vilniaus skyriaus taryba, kitomis profesinėmis organizacijomis. Daug tartasi apie atlyginimų kėlimo galimybes. Džiugu, kad profesinių sąjungų nariams pridedama viena apmokamų atostogų diena. Galina pirminei grupei vadovavo 26 metus. Šiuo metu ji dirba ir Vilniaus skyriaus Taryboje, todėl paprašė jos neberinkti į pirminės grupės aktyvą. 
  Susirinkimas grupės veiklą esamomis sąlygomis įvertino labai gerai. 


  Renkant naują aktyvą, buvo pasiūlytos 7 slaugytojos. Mūsų grupės aktyvą, remiantis organizacijos įstatais, turi sudaryti 5 žmonės. Balsų dauguma jie buvo išrinkti.




  


         Naujajam aktyvui linkime kūrybiško ir rezultatyvaus darbo organizavimo, o pirminės grupės nariams aktyvaus dalyvavimo ir palaikymo, o taip pat narystės plėtros.



 

Tyrimų kokybės užtikrinimas



   Medicinos centre užtikrinant paslaugų teikimo kokybę labai svarbus laboratorinių tyrimų tikslumas. Tam labai reikšmingi yra ikilaboratorinės preanalizės faktoriai: paciento amžius, lytis, būklė ėminio metu (turi įtakos stresas, nėštumas), kūno padėtis ėminio metu, ėmimo laikas, sąlygos, ėminio laikymas, transportavimas. Laboratorinės preanalizės faktoriai: vertinimas, ar teisingai paimtas kraujas, ėminio įvedimas į laboratorinę sistemą (kodavimas) ir kt.
 Užtikrinant tyrimų tikslumą ir kokybę, šiame ikilaboratoriniame preanaliziniame tyrimų etape labai svarbus bendrosios praktikos slaugytojų pasirengimas ir žinios. Net ir paprasčiausiems tyrimams reikia tinkamai pasiruošti.
 Kraują rekomenduojama imti ryte, nevalgius apie 12 valandų. Taip pat reikėtų būti negėrus vaistų, kavos, didelio kiekio vandens, nerūkius, nes pavalgius kinta įvairių medžiagų koncentracija: gliukozės, cholesterolio, kalio, kepenų fermentų rodikliai, hormonų kiekiai. Tačiau reikia priminti, kad badavimas taip pat iškreipia tyrimų rezultatus.
 Kepenų fermentai stipriai reaguoja į alkoholį net 2-3 dienas. Tai būtina žinoti, jei norime matyti tikrąją kepenų būklę, o ne tai, kaip jos funkcionuoja veikiamos alkoholio. 
 Jei žmogus pavargęs, neišsimiegojęs, kaip atsakas į stresą, tyrime gali būti padidėjęs neutrofilų skaičius, pakitusi gliukozės koncentracija, hormonų pokytis.
 Prieš laboratorinius kraujo tyrimus negalima atlikti kitų diagnostikos ir fizioterapijos procedūrų (rentgenologinio, funkcinio plaučių tūrio mėginio ir pan.)
 Imant kraujo mėginį iš venos, žąstas gali būti veržiamas tik duriant adata. Kraują galima imti ne ilgiau 2 minučių. Planine tvarka kraujas imamas 7- 9 val ryto, tiriamajam gulint arba sėdint, o pakartotinai tiriant turi būti ta pati padėtis.
   Teisingai paimtas šlapimas laboratorijai perduodamas turi būti rytinis, vidurinė porcija, prieš tai apsiplovus.
  Ruošiant pacientą įFOBT tyrimui reikia perspėti, kad 3 dienas iki tyrimo paėmimo negalima valgyti mėsos, žuvies, ridikėlių, krienų, burokėlių ir kitų geležies turinčių ar dažančių produktų, nevartojus laisvinamųjų ar geležies preparatų, žvakučių, klizmų, ne hemorojaus paūmėjimo ar menstruacijų metu.



  Kiekvieno žmogaus organizmas yra viena didelė dėlionė, ir kiekviena dėlionės dalelė turi savo reikšmę ir spalvą. Dėkojame mūsų bendrosios praktikos slaugytojoms už bendradarbiavimą, kuriant šių dėlionių vaizdą.

2019 m. vasario 22 d., penktadienis

Įstaigos širdis




  ,,Klinikinė diagnostikos laboratorija medicinos įstaigoje – tarsi įstaigos širdis, reikalinga visų skyrių ir padalinių medikams‘‘- taip sako laboratorijos darbuotojos.
  Laboratorijoje darbai verda, nes kiekvieną dieną atliekama labai daug tyrimų, suplaukiančių iš visų medicinos centro padalinių.

 Žmogaus organizmas yra viena didelė dėlionė, kadangi visos organų sistemos yra neatsiejamos viena nuo kitos, ir tarp jų nuolatos vyksta tam tikros reakcijos. Tirdami tik vieną organizmo sistemą, nematytume viso organizmo būklės. Kraujas – ta substancija, kuri jungia visą organizmą. Kraujo tyrimo rezultatai padeda atskleisti medžiagų apykaitos, infekcinių, onkologinių ir alerginių rodiklių pakitimus.

 Bendras kraujo tyrimas –viena  paprasčiausių procedūrų, atliekamų profilaktinio patikrinimo metu ar sunegalavus. Paprastai žmogui tai – tik skaičių derinys, tačiau medikui šio tyrimo rezultatai pasako labai daug: padeda atskirti bakterinės ar virusinės kilmės infekcijas, parodo mažakraujystę ar net gali aptikti onkologinį susirgimą.

 Profilaktinės tyrimų programos yra pagrindinė priemonė siekiant išvengti lėtinių ligų ir jų komplikacijų.

 Laboratorijos biocheminių tyrimų poskyrio nedidelis, bet kompetetingas kolektyvas atlieka daug ir gana svarbių tyrimų: uždegimą parodantys tyrimai, skydliaukės hormonų, PSA, krešėjimo rodikliai, gliukozės, cholesterolių kiekiai, kepenų, inkstų funkciją parodantys ir kt.
 Laborantės dirba su moderniomis technologijomis, padėdamos gydytojams tiksliau ir kuo greičiau nustatyti diagnozę.


2019 m. vasario 15 d., penktadienis

Ligoninės vartai





 Medicinos centro ligoninės vartai - Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrius, įkurtas 2006 metais sausio 2 dieną, kur iki tol buvo Priėmimo kambarys. Į jaukias, švarutėles skyriaus patalpas maloniai kviečia vyresnioji slaugytoja Aldona Pučinskienė.


 Skyriuje yra registratūra, procedūrų kabinetas, personalo kambarys, gydytojų ir slaugytojos kabinetai. Pacientų ir darbuotojų saugumui užtikrinti priėmimo- skubios pagalbos skyriaus patalpos stebimos vaizdo kameromis.
 Skyriui vadovauja skyriaus vedėja, jame dirba vyresnioji slaugytoja, 4 bendrosios praktikos slaugytojos ir 2 slaugytojos padėjėjos. Skyriuje dirba kvalifikuoti ir patyrę specialistai, todėl visiems atvykusiems pacientams yra suteikiama kvalifikuota pagalba. Dvi skyriaus slaugytojos yra su aukštuoju išsilavinimu, kitos - baigusios Vilniaus kolegiją.
  Priėmimo - skubios pagalbos ir ambulatorinių konsultacijų skyrius - tai vieta, į kurią pirmiausia patenka visi ligoninės pacientai. Ligoniai gali kreiptis visą parą, darbo dienomis ir savaitgaliais bei šventinėmis dienomis. Pacientai yra hospitalizuojami planine ir skubos tvarka, esant poreikiui teikiama būtinoji pagalba.

  Per 2018 metus į priėmimo - skubios pagalbos skyrių kreipėsi 1768 pacientai, iš jų 1719 buvo hospitalizuoti į VRM MC stacionaro skyrius.
 Visiems atvykusiems ligoniams yra atliekamas antropometrinis matavimas (ūgis, svoris, kūno masės indeksas, temperatūra), gali būti atliekamas higieninis apšvarinimas specialiai tam įrengtose patalpose.

Pagal poreikį atliekamos elektrokardiogramos, rentgenogramos, kraujo tyrimai, skiriamas gydymas
geriamaisiais vaistais, injekcijomis, gali būti lašinamos lašinės infuzijos. Priėmimo – skubios pagalbos skyrius aprūpintas visais reikalingais medicinos prietaisais. Esant kritinei ligonio būklei
gali būti skiriama dirbtinė plaučių ventiliacija, atliekama širdies stimuliacija naudojant defibriliatorių.