2018 m. spalio 11 d., ketvirtadienis

Antrasis vidaus ligų skyrius



VRM Medicinos Centro stacionarinės aktyvaus gydymo paslaugos teikiamos pareigūnams, buvusiems pareigūnams (pareigūnų ir karių valstybinių pensijų gavėjams), taip pat kitiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims. 


  Antrasis Vidaus ligų skyrius ketvirtajame aukšte yra pats jauniausias, o kartu ir seniausias, nes daug metų čia veikė neurologijos skyrius. Jau visi metai šiame skyriuje gydomi visomis vidaus ligomis sergantys ligoniai. Pacientai guldomi planiniam gydymui, kai ambulatorinis gydymas netikslingas.


 Slaugytojos atlieka paskirtas procedūras, injekcijas, infuzijas, dalina vaistus, organizuoja konsultacijas,  pagalbinius tyrimus, seka pacientų sveikatos pokyčius, prižiūri tvarką ir higieninę būklę.


Skyriuje yra 20 lovų. Maloniai nuteikia švarutėlės  palatos su gražiu vaizdu į svarbiausią Lietuvos pilį.


Skyriuje keli jaukūs poilsio kampeliai, daug meno kūrinių, gėlių.


 Ilgametė skyriaus slaugos administratorė Palmira didelį dėmesį kreipia į slaugytojų  saugos aspektus, aprūpinimą saugos priemonėmis. Kadangi pasitaiko ir sunkiai judančių pacientų, visos slaugytojos yra supažindinamos su taisyklingo ligonių kėlimo ir vartymo metodinėmis rekomendacijomis, kad apsaugotų savo stuburą nuo rizikos patirti traumą.

  Slaugytojų darbas nelengvas ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai, todėl, pasitikėdamos savimi, kartu saugokime savo sveikatą, nepersitempkime. Žinodamos savo galimybes,  bendradarbiaukime su kolegėmis. Ir visada išlaikykime pacientų orumą.

2018 m. spalio 4 d., ketvirtadienis

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius


Valstybinė Ligonių kasa medicininės reabilitacijos esmę nusako taip:
Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, ortopedinių ir kompensacinių priemonių, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, dieta, pacientų ir jų artimųjų mokymo ir kt.) taikymas siekiant maksimaliai atstatyti ir sugrąžinti sutrikusias funkcijas (sveikatos grąžinamasis, antirecidyvinis gydymas), jas kompensuoti (ambulatorinė reabilitacija, reabilitacija II, reabilitacija III, pakartotinė reabilitacija) ir palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį (palaikomoji reabilitacija). Medicininė reabilitacija taikoma asmenims po sunkių operacijų ir traumų ar sergantiesiems lėtinėmis ligomis.



  VRM Medicinos Centre  stacionarinės reabilitacijos paslaugos teikiamos  specializuotame  reabilitacijos skyriuje. Šios  paslaugos yra kompensuojamos asmenims, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu.   Pagrindinis skyriaus darbo tikslas yra atkurti pareigūnų tinkamumą tolimesnei tarnybai po ligų, traumų, kitų sveikatos sutrikimų ar patirto streso.  Skyriaus slaugytojos padeda sklandžiai sudėlioti pacientų dienotvarkę, įtraukiant paskirtas procedūras, konsultacijas. Esant reikalui skiriama tinkama dieta, išduodami paskirti vaistai.


         Plačiau apie reabilitacinį gydymą pasakoja fizinės medicinos slaugytojos Mirena ir Laima:
 Po ligos ar traumos stabilizavus ligonio būklę stacionare ar gydant ambulatoriškai,  reabilitacinis gydymas taikomas, jei asmenims lieka ilgalaikis ar ryškus funkcijų sutrikimas. Jis teikiamas trimis etapais, išlaikant gydymo tęstinumą. Gydymo tikslas – išvengti komplikacijų, sutrumpinti laikino nedarbingumo trukmę, sumažinti neįgalumą.
 Reabilitacijos priemonių kompleksą sudaro kinezioterapija, ergoterapija, fizioterapinės procedūros, masažai:




 Ypač mėgiamos yra vandens procedūros. Povandeninio masažo metu, veikiant mechaninėms ir šiluminėms jėgoms, gaunamas puikus atpalaiduojamas rezultatas, kuris būtinas po kai kurių traumų, parezių, nepakankamos kraujotakos:


Fizinės medicinos gydytojai – reabilitologai procedūras skiria individualiai, įvertinant indikacijas ir kontraindikacijas. Skiriamos kelių rūšių procedūros turi būti  tinkamai derinamos tarpusavyje, jų skiriamas optimalus kursas. Į gydymo kompleksą įtraukiamas psichoterapijos kursas. Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojos stengiasi, kad pacientų įprasto gyvenimo pasikeitimas, būnant skyriuje būtų kokybiškas ir malonus.



    Šiame darbo bare yra nemažai veiksnių, įtakojančių slaugytojų savijautą ir sveikatą.
  Dirbant fizioterapiniame kabinete darbuotojus pastoviai  veikia elektromagnetiniai laukai. Seniau šis darbas buvo prilyginamas kenksmingoms sąlygoms. Dabar to nebeakcentuojama, tik kažkodėl į darbo pabaigą slaugytojos jaučia savijautos pablogėjimą.
  Darbas su fizioterapine  aparatūra yra padidintų saugumo reikalavimų sąlygomis. Reikalingas labai didelis atidumas, įvertinant kiekvieno elektrinio įrenginio  veikimo saugumą, pastebint mažiausius nukrypimus, laidų ir kabelių būklę. Svarbu pastoviai palaikyti saugią, tvarkingą, higienišką darbo aplinką, vėdinti patalpas.
  Sezoninių epidemijų ar dėl kontakto su sergančiais užkrečiamomis ligomis pacientais, atsiranda grėsmė užsikrėsti pačioms darbuotojoms, todėl ypač svarbu turėti individualias saugos priemones.
  Vandens procedūrų patalpoje susidaro didelė garų ir šilumos koncentracija, o normalios ventiliacijos nėra. Povandeninį masažą atliekančios masažuotojos sveikatą veikia per didelės drėgmės aplinka,  priverstinė padėtis, daugybiniai pasikartojantys judesiai, dėl ko įvyksta raumenų pertempimai. 
    Ne kartą teko pastebėti slaugytojas darbo pamainos pabaigoje tapusias ligonėmis...