2016 m. lapkričio 22 d., antradienis

LSSO IX-asis Kongresas




 Mūsų LSSO pirminės grupės pirmininkė Galina Čumakova yra LSSO Vilniaus skyriaus Tarybos narė, todėl lapkričio 18 d.  įvykusio LSSO Kongreso įspūdžiai - patys šviežiausi ir iš pirmų lūpų.




 
 LSSO prezidentė Danutė Margelienė, perskaičiusi 2013- 2016 m. ataskaitą, pažymėjo:
    ,,Valdžia ir darbdaviai klauso tik vieningos ir stiprios profsąjungos. Drauge veikiantys slaugytojai gali daug ką pakeisti. Savo ir profesijos labui - būkime solidarūs LSSO gretose.''

  Ataskaitas perskaitė viceprezidentės Aušra Volodkaitė ir ir Aistė Raulušaitienė:


 Buvo pristatytos kandidatūros į prezidento ir viceprezidentų pareigas ir atviru balsavimu išrinktos:
                                  LSSO prezidentė - Danutė Margelienė,
                                  LSSO I viceprezidentė - Aušra Volodkaitė,
                                  LSSO II viceprezidentė - Aistė Raulušaitienė.

    Patvirtinti LSSO Įstatų pakeitimai, paredagavimai, daugiausiai aktualūs pirminėms grupėms. Dabar pirminių grupių atstovaujantieji bus vadinami pirmininkais, o pirminių grupių aktyvai ir pirmininkai bus renkami ne 2, o 3 metams.

   Patvirtinta LSSO 2017-2020 m. veiklos Strategija ir Kongreso Rezoliucija.


2016 m. lapkričio 16 d., trečiadienis

Kai lapai jau nukritę





  Šilčiausi sveikinimai šį lapkričio mėnesį -
                                                   JADVYGAI MOŠNIAKOVAI .
 Šilčiausi - kad nebaisios būtų rudens darganos, kad širdy būtų dar ne ruduo...



   Lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė cukrinio diabeto diena. Ją pradėta minėti kasment nuo 1991-ųjų, siekant atkreipti visuomenės ir vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją bei ligos kontrolę, įskaitant mokymą ir informaciją įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis.

 Lapkričio 14-toji tai – Frederiko Bantingo, kuris kartu su Charlesu Bestu atrado būdą insulinui gaminti , gimtadienis. Frederikas Bantingas pirmą kartą išgelbėjo diabetu sergantį 14-metį, suleisdamas jam insulino. 1923 m. jam už tai suteikta Nobelio premija.


  Lapkritis... Pirmas apgavikiškas sniegas, ledukai - piktavaliai, taip ir besipainiojantys po kojomis ir grasinantys traumomis. Nepasiduokime  pavojams, skersvėjams ir virusams!


  Vėlyvas ruduo dažnai laikomas niūriu, liūdnu, bet juk galima į jį žvelgti poeto Aleksandro Puškino žvilgsniu ir originalia kalba:
   Унылая пора! Очей очарованье!
Приятна мне твоя прощальная краса —
Люблю я пышное природы увяданье,
В багрец и в золото одетые леса,
В их сенях ветра шум и свежее дыханье,
И мглой волнистою покрыты небеса,
И редкий солнца луч, и первые морозы,
И отдаленные седой зимы угрозы.

2016 m. lapkričio 7 d., pirmadienis

Paminklas Slaugytojai



    Mūsų Medicinos Centro slaugytoja Laima Grigonienė lankėsi Vokietijos Rodewisch mieste ir pasinaudojo proga apžiūrėti miesto ligoninę. Tai vienintelė apskrityje valstybinė ligoninė.
  Ji įrengta 1910 m. buvusiame stambaus žemvaldžio ūkyje, kaip slaugos ligonine, karo metais naudota kareiviams slaugyti. Dabar ji - modernizuota ir šiuolaikiška. Prie ligonines dar yra "prikabintas" taip vadinamas "medicininio aprūpinimo centras" (kaip pas mus- poliklinika), kas Vokietijoje yra netipiška. Ten gydytojai dirba visame mieste išsimėčiusiuose kabinetuose.
 Jos kieme pastatytas paminklas Slaugytojai rodo pagarbą mūsų specialybės darbuotojoms.
 Graži, tvarkinga aplinka, moderni architektūra:


  Ligoninė palaiko draugiškus ryšius su bendruomene. Laimos apsilankymo metu buvo organizuojama atvirų durų diena, lankytojai vaišinami, su vaikais vedami užsiėmimai gydymo temomis. 


   Akivaizdu, kad pacientai čia irgi labai gerbiami, stengiamasi sudaryti jaukesnes jų buvimo ligoninėje sąlygas: vandens buteliukai ant individualių stalelių, vazos gėlėms.

Palatose - televizoriai ir asmeniniai telefonai.





  Ligoninės rūsyje yra lovų dezinfekavimo cechas, kur po kiekvieno ligonio išrašymo lovos dezinfekuojamos, o tuomet paruošta, uždengta lova laukia sekančio ligonio. Daug dėmesio skiriama hospitalinės infekcijos prevencijai: kiekvienoje palatoje ir koridoriuose yra rankų dezinfekavimo skysčiai. 


    Maistas ligoninėje kokybiškas ir skanus. Pietums galima rinktis vieną iš dviejų arba trijų patiekalų (apklausia visus iš vakaro, ko jie norės).
  Ligonių lankytojams - atskira svetainė, kurioje galima jaukiai pabendrauti ir pasivaišinti.


  Ekskursijos po ligoninę metu buvo galima pasidomėti įvairių skyrių veikla, net gydymo metodais. Laima labiau domėjosi reabilitacinio darbo metodikomis. Ligoninės vidiniame kiemelyje yra sąlygos mankštintis, vaikščioti skirtingų paviršių takais.




  Tai buvo puiki proga pamatyti, kaip dirbama Vakarų Europos šalyse ir, grįžus namo, pasidalinti įspūdžiais su kolegėmis.



2016 m. lapkričio 2 d., trečiadienis

Kokybiška darbo aplinka



   Sveikatos sistemos darbuotojų sauga - tai ilgalaikė prevencinių priemonių sistema, taikoma visais įmonių veiklos etapais siekiant apsaugoti darbuotojus nuo profesinės rizikos.
   Kiekvieno darbuotojo pareiga kuo labiau rūpintis savo sauga ir sveikata, bendradarbiauti su darbdaviu ir darbuotojais, atsakingais už darbų saugą ir sveikatą, nedelsiant informuoti juos apie galimą pavojų saugai ir sveikatai, kad būtų galima laiku jį pašalinti.


Dėl pertraukos pavalgyti

    Nuo spalio 1 dienos įsigaliojo Medicinos centro Direktoriaus Mariaus Buitkaus įsakymas dėl VRM MC darbuotojų pertraukos pailsėti ir pavalgyti nustatymo:
   1. Medicinos centro darbuotojams, praėjus pusei darbo dienos (pamainos) laiko, bet ne vėliau, kaip po keturių darbo valandų, suteikiama pusės valandos pertrauka pailsėti ir pavalgyti, neįskaitant šios pertraukos į darbo laiką.
   2. Darbuotojai, kuriems dėl jų darbo specifikos negalima daryti pertraukos pailsėti ir pavalgyti, turi galimybę pavalgyti darbo laiku.
   3. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Žmogiškųjų išteklių valdymo ir teisės skyriaus vedėjai Viktorijai Gabrusėnienei.


  Į šį įsakymą sureagavo VRM respublikinės ligoninės darbuotojų profsąjunga, pažymėdama pageidavimą, kad įsakymai, turintys įtakos darbuotojų teisinei padėčiai, būtų derinami su darbuotojų atstovais: